Wednesday, October 31, 2012

Profesjonalna oprawa muzyczna wesel


Profesjonalna oprawa muzyczna wesel

Autorem artykułu jest Robert Dorosz

Profesjonalność w swoim fachu to podstawa, aby wzbudzać zainteresowanie wśród przyszłych klientów. W branży muzycznej jest nieco inaczej. Nikt nie pyta o doświadczenie i kwalifikacje. Muzyk albo potrafi grać, albo nie. Jeśli nawet potrafi i to bardzo dobrze, nie oznacza to, że jest profesjonalistą. 
Odwiedzając strony internetowe zespołów muzycznych na wesela, prawie zawsze możemy spotkać się ze stwierdzeniem „profesjonalna oprawa muzyczna wesel, studniówek…”. Takie zdanie stało się na tyle nadużywane, że w zasadzie kompletnie nie wpływa na czytelnika ani pozytywnie, ani też negatywnie. Pytanie w takim razie, po co tak się pisze i co powinniśmy przez to rozumieć?
            Chcąc odpowiedzieć na to pytanie, spróbujmy wyjaśnić, kogo nazywamy profesjonalistą.  Źródła podają dwie wersje: pierwsza mówi, że jest to osoba, która zajmuje się zawodowo jakąś dziedziną; druga zakłada, że jest to ktoś, kto ma duże umiejętności w jakiejś dziedzinie i doskonale wykonuje swoją pracę. Zakładając, że pierwsza definicja jest dobra, dochodzimy do wniosku, że każdy może nazwać się profesjonalistą w jakiejś dziedzinie. A co w takim razie z tymi, którzy wykonują zleconą im prace w sposób naganny? Jeżeli nie potrafią wykonać zadania prawidłowo i mimo to pracują w zawodzie, kompletnie się na nim nie znając – NIE SĄ PROFESJONALNI. Definicja druga w tym przypadku jest o wiele bardziej trafna. Słowo "profesjonalny" powinno być zarezerwowane dla tych, którzy ciężko na nie pracowali i pracują.
            Wracając do stwierdzenia „profesjonalny zespół muzyczny na wesele” spróbujmy określić, kto może tak pisać w swojej ofercie, a kto nie powinien. Na pewno nie powinien robić tego skład dwuosobowy. Taka forma to duet, a nie zespół. Ponadto nagrania na stronach internetowych takich formacji potwierdzają tylko stwierdzenie, że mamy do czynienia z niekompetencją. Ze sceny witają gości: instrumentalista, grający najczęściej na keyboardzie i towarzysząca mu wokalistka. W głośnikach słychać bas, perkusję, gitarę i wiele innych instrumentów. Nikt oczywiście nie zabrania im w ten sposób zarabiać, ale dobrze by było, gdyby z szacunku do wykształconych muzyków zostawili słowo „profesjonalny” właśnie dla nich.  Powyższe zdanie pomogło odpowiedzieć na pytanie, kto może nazwać się fachowcem w swojej dziedzinie. Zawodowy muzyk to człowiek przede wszystkim wykształcony – w omawianym przypadku – muzycznie, posiadający zarówno umiejętności gry na instrumencie, jak i wiedzę do tego niezbędną. Jak w każdej regule są również wyjątki. Są ludzie, tak zwani „naturszczycy”  którzy grają lub śpiewają o wiele lepiej niż ci wykształceni muzycy. Nie daje to jednak uprawnień do określania się mianem profesjonalisty, ponieważ brakuje tu teorii, a to element równie ważny. Tak więc, profesjonalny zespół muzyczny to wykształceni muzycy grający na żywo z niebanalnym instrumentarium. Do tego dochodzi doświadczenie w branży, umiejętne poprowadzenie imprezy i oczywiście zadowolenie klienta.
            Podsumowując – strony internetowe to dobry sposób na pozyskanie klienta, ale problem pojawia się wtedy, kiedy musimy napisać coś o sobie. Pamiętajmy, że każde nieprawdziwe zdanie obróci się wcześniej czy później przeciwko nam, a wymagający Zleceniodawca wykorzysta to i praca, nie tak doskonała jak w ofercie, może okazać się charytatywna.
---

http://adioband.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

No comments:

Post a Comment