Monday, March 2, 2015

Jak zaplanować wesele?


Jak zaplanować wesele?


Autor: Memtos

Kiedy opadnie zaręczynowa euforia, przychodzi czas na zderzenie z rzeczywistością, która stawia przed przyszłą parą młodą jedno z największych wyzwań logistycznych w ich życiu.

Z jednej strony planowanie wesela w dzisiejszych czasach wydaje się o niebo łatwiejsze niż kiedyś, głównie z uwagi na powszechny dostęp do internetu, w którym aż roi się od stron i programów, nie tylko pomagających nam uporządkowanie naszych pomysłów na organizację tego najważniejszego dnia w życiu, ale będących również źródłem inspiracji. Z drugiej strony ta ogólna dostępność gotowych scenariuszy ślubnych i weselnych wiąże się z ryzykiem wtórności wybranej przez nas koncepcji. Mimo to ogrom wartościowych witryn związanych z tematyką ślubną na pewno pomoże przebrnąć nam przez wszystkie etapy przygotowań do wielkiego dnia.
W pierwszej kolejności musimy zdecydować o rodzaju uroczystości: czy zawieramy ślub cywilny czy kościelny, czy skłaniamy się ku nieformalnemu przypieczętowaniu związku. Powinniśmy też przemyśleć, jak dużą imprezę chcemy zorganizować i czy marzy nam się tradycyjne, wielkie wesele, czy pragniemy ten dzień spędzić jedynie w gronie najbliższych. Kolejnym krokiem powinno być spotkanie rodzin przyszłych państwa młodych, na którym przedyskutują one udział w finansowaniu całego przedsięwzięcia. Po ustaleniu najważniejszych kwestii nadchodzi czas na dokonanie rezerwacji terminów w kościele czy urzędzie stanu cywilnego oraz zebranie informacji na temat koniecznych do skompletowania dokumentów oraz terminów na ich dostarczenie. W przypadku ślubu konkordatowego czeka nas również zaplanowanie nauk przedmałżeńskich. Na tym etapie powinniśmy również wybrać naszych świadków.
Po ustaleniu daty ślubu i załatwieniu podstawowych formalności musimy zdecydować się na miejsce przyjęcia weselnego. Możliwości jest nieograniczenie wiele – tradycyjny dom weselny, restauracja, hotel, a jeśli planujemy nasz wielki dzień w sezonie letnim – w grę wchodzi również impreza plenerowa z namiotem. Musimy również przemyśleć menu, a jeśli wybrane przez nas miejsce tego nie oferuje – zatroszczyć się o catering. Kolejnym stojącym przed nami wyzwaniem jest wybór fotografa oraz kamerzysty, którzy uwiecznią dla nas ten najważniejszy w życiu dzień. Już na kilka miesięcy przed ślubem powinniśmy zaopatrzyć się w suknię oraz strój dla pana młodego oraz zamówić obrączki. Równie istotnym jest zarezerwowanie terminu u fryzjera oraz zamówienie makijażu ślubnego. Warto również umówić się na czesanie i makijaż próbny, żeby uniknąć niemiłego zaskoczenia w dniu naszego święta.
Planowanie i przygotowanie ślubu i wesela powinno być dla nas czasem radości i ekscytacji, warto je zatem gruntownie przemyśleć, tak, żeby było dla nas źródłem cudownych wspomnień, a nie pasmem frustracji poprzedzających nasz wielki dzień.

Witold Bilski
Yellow Catering
ul. Festynowa 38
42-200 Częstochowa
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

No comments:

Post a Comment